Buluşma Noktanız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Buluşma Noktanız

Yeni Buluşma Noktanız

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En iyi yollayıcılar
Admin
Mağaradaki Kuşun Sırrı I_vote_lcapMağaradaki Kuşun Sırrı I_voting_barMağaradaki Kuşun Sırrı I_vote_rcap 
modokol
Mağaradaki Kuşun Sırrı I_vote_lcapMağaradaki Kuşun Sırrı I_voting_barMağaradaki Kuşun Sırrı I_vote_rcap 
Rock4Ever
LeBronJames
haskoy
En son konular
» Evlenilecek Kız Modeli ( okuyun sızde boyle kız ıstersınız) :D
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimeÇarş. Ekim 22, 2008 6:54 pm tarafından Admin

» Doğum Tarihinizi Yazın Herşeyi Öğrenin Neler Neler Söylüo Maşallah
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 10:03 am tarafından LeBronJames

» Foruma Giriş Sayfası Eklendi(Lütfen Deneyin)
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 11:24 pm tarafından LeBronJames

» GTA Grand Theft Auto: San Andreas - Superman Olma
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 9:29 pm tarafından LeBronJames

» Alexsandro de Souza (nam-ı deger ALEX )
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 9:25 pm tarafından LeBronJames

» Temel Fıkraları---verdim ama
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 9:21 pm tarafından LeBronJames

» Temel Fıkraları---uy paralar
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 9:19 pm tarafından LeBronJames

» Kirk Lee Hammett ( Metallica )
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 7:57 pm tarafından Admin

» Matias Emilio Delgado
Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 7:56 pm tarafından Admin

Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Mağaradaki Kuşun Sırrı

2 posters
YazarMesaj
modokol

modokol

Mağaradaki Kuşun Sırrı Empty
MesajKonu: Mağaradaki Kuşun Sırrı   Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 12:51 pm

Resûlullah ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' ile Ebû Bekr ' radıyallahü anh' Mekke-i mükerremeden hicret ederken bir mağarada üç gün üç gece kaldılar. Ebû Bekr ' radıyallahü anh' o mağaranın tavanında bir kuş gördü ki, yerinden hareket etmeyip, birşey yimez ve su içmez.
Ebû Bekr ' radıyallahü anh' dedi ki,
- Yâ Resûlallah! Bu kuşa ben hayrânım. Zîrâ, biz bu mağaraya geleliden beri, bu kuş yerinden hareket etmedi. Bir nesne yimedi. Allahü teâlâ, kelâm-ı kadîminde,
(Allahü teâlânın rızk vermediği, yeryüzünde bir mahlûk yokdur.) buyurmuşdur.
Ebû Bekr-i Sıddîk, böyle düşünürken, o hâlde hazret-i Cebrâîl aleyhisselâm nâzil olup, havâda muallak durup, dedi ki,
- Yâ Muhammed! Hak sübhânehü ve teâlâ sana selâm eder. Ve buyurur ki, "Ebû Bekrin hâtırına geleni bilirim. O kuşa emr eyledim ki, Ebû Bekr ile konuşsun. Ebû Bekre söyle ki, o kuş ile söyleşsin"; dedi.
Resûl-i ekrem hazretleri, Ebû Bekre, hazret-i Cebrâîlin sözünü açıkladıkda, Ebû Bekr ' radıyallahü anh' sevinip, ileri vardı. Dedi ki,
- Ey mubârek kuş! Allahü teâlâ hazretlerinin izni şerîfiyle, bana söyle ki, yiyeceğin ve içeceğin nedir.
O kuş ağlayıp, bir zemân kendinden geçip, yere düşdü. Sonra ayılıp, kalkdı. Tebessüm ederek dedi ki,
- Yâ Ebâ Bekr! Bana bundan süâl etme! Bu bir sırdır. Hak sübhânehü ve teâlâ ile benim aramda olan sırrımı kimsenin bilmesini istemem.
Ebû Bekr ' radıyallahü teâlâ anh' dedi:
- Ey mubârek kuş! Eğer bana söylemeğe me' mûr oldun ise, söyle.
Kuş dedi.
- Ma' lûmun olsun ki, hazret-i Âdem aleyhisselâm yaratılmazdan iki bin yıl evvel, Hak sübhânehü ve teâlâ beni yaratdı. Yiyeceğimi ve içeceğimi iki kelime eyledi. Aç olduğum zemân birisini söylerim; tok olurum. Susuz olduğum zemân birini söylerim; kanarım.
Ebû Bekr ' radıyallahü teâlâ anh' dedi ki:
- O kelime nedir. Kuş dedi, o kelimenin biri budur ki, aç olduğum zemân sana buğz edene la' net ederim; tok olurum. Susuz olduğum zemân, sana muhabbet edene, istigfâr ederim, kanarım.
Hazret-i Resûl-i ekrem ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' , bunu işitip, ağladı. Ümmetinden ba' zıları şakâvet edip, hazret-i Ebû Bekre buğz edeceklerine mahzûn oldu .
Admin
Admin
Admin

Mağaradaki Kuşun Sırrı Empty
MesajKonu: Geri: Mağaradaki Kuşun Sırrı   Mağaradaki Kuşun Sırrı Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 7:17 pm

güzel paylasım. cok etkıleyıcı saolasın.
https://hayatioyna.yetkin-forum.com

Mağaradaki Kuşun Sırrı
1 sayfadaki 1 sayfası